11.01.2016

Zima

S příchodem chladných měsíců potřebuje vaše pleť, líčení i účes extra péči. Poradíme vám, co můžete teď udělat pro to, abyste později vypadali skvěle.

TĚLO
Problém, který přináší zima: Suché ruce a nohy
Jak se na něj připravit: Čím dříve si zvyknete nohy i ruce denně hydratovat, tím lépe. Pro začátek můžete aplikovat každý den před spaním tělové mléko. Pokud se budete péči o pokožku věnovat v pravidelnou dobu, snáze si vzpomenete. 
Až se ochladí, vyměňte mléko za hustší krémPo aplikaci si můžete obléknout bavlněné ponožky a rukavice, aby se produkt lépe vstřebal. V zimě bychom měli hydratovat pokožku po každém mytí rukou a jednou týdně ošetřit nohy peelingem, aby zůstaly hebké.
OBLIČEJ
Problém, který přináší zima: Suchá pleť a rozpraskané rty
Jak se na něj připravit: Přiznejme si to – léto dalo naší pleti zabrat. Slunce, pot a občasné plavání pravděpodobně zavinily, že vypadá tak trochu mdle. Abychom se vyhnuli zimnímu vysoušení pleti, je dobré připravit pleť na vstřebání zvláčňující péče. Nejméně jednou týdně vám doporučujeme aplikovat peeling a pak použít produkt, který vyživí pleť do hloubky. Za chladných zimních dní používejte i bohatší denní krém.
I vaše rty budou v blížících se měsících potřebovat trochu péče navíc. Jakmile ucítíte, že vysychají nebo začínají praskat, sáhněte po balzámu na rtyProtože pleť na vašich rtech nemá přirozenou ochranu před vysoušení, bude potřebovat vnější obrannou vrstvu. Balzámem tedy nešetřete!

LÍČENÍ
Problém, který přináší zima: Líčení se rozmazává či roztéká.
Jak se na něj připravit: Postupně začnete nosit více a více vrstev oblečení – kabáty s vysokými límci, šály a rukavice… Chrání sice pleť před ožehnutím větrem a mrazivými teplotami (což je skvělé), ale zároveň vám mohou rozmazat make-up. Co s tím? 
Nejprve vám doporučíme, abyste investovali do průsvitného pudru. Zafixuje váš look a zabrání výraznému rozmazání. Neuškodí ani vyměnit běžnou řasenku za voděodolnouZabrání roztékání řasenky, když vám zafouká do očí studený vítr.
HAIR
Problém, který přináší zima: Statická elektřina a zplihlé vlasy
Jak se na něj připravit: V zimě máme všichni dilema: nosit čepici a mít náležitě spláclý účes, nebo vyrazit bez čepice a riskovat, že zima nabije naše vlasy statickou elektřinou. Ani jedna možnost není zrovna atraktivní. V rámci přípravy na tyto dvě nevyhnutelné volby tedy můžeme investovat do několika skvělých produktů.
Pokud jste se rozhodla pro čepici – ať už kvůli módě nebo kvůli teplu – měla byste se soustředit na objem. Po sprchování a před vysušením vlasů naneste objemovou pěnu. Můžete i nasprejovat ke kořínkům vlasů lak – vytvoříte tak extra objem, který vydrží.
Pokud čepice zrovna nemilujete, musíte se vypořádat se statickou elektřinou. Příprava obvykle zahrnuje kondicionér během sprchování. Vlasy pak nechte trochu vlhké. Jde o opačný případ, než u obrany před “čepicovým” spláclým účesem, kdy musí být vlasy 100% suché. Můžete také vyměnit svůj běžný hřeben nebo kartáč za kovový. To statickou elektřinu zmírní.

Žádné komentáře:

Okomentovat

Najdete nás